بعد از سال‌ها گمانه‌زنی، بالاخره اپل جدی‌ترین اقدام خود برای ورود به دنیای استریم ویدیو را نشان داد. در جریان همایش اپل که شب گذشته برگزار شد، این کمپانی از سرویس استریم جدید «اپل تی وی پلاس» رسما رونمایی کرد که رقیب جدیدی برای سرویس استریم نت‌ فلیکس (Netflix) است. سرویس اشتراکی اریجینال اپل شامل برنامه‌های جدیدی ساخته شده توسط هنرمندان بزرگ دنیا می‌شود. بین این هنرمندان استیون اسپیلبرگ، جی.جی. آبرامز، ام. نایت شیامالان، جان ام. چو، جنیفر انیستون، ریس ویترسپون، جیسون موموآ، اکتاویا اسپنسر، اپرا وینفری و دیگران حضور دارند.

 

استیون اسپیلبرگ در این مراسم از ریبوت «داستان‌های شگفت‌انگیز» (Amazing Stories) پرده برداشت که یک سریال آنتولوژی علمی تخیلی، ترسناک و فراطبیعی است. ریز ویترسپون و جنیفر انیستون با همکاری «استیو کارل» سریال درامی به نام «برنامه‌ی صبحگاهی» (The Morning Show) را برای سرویس اپل ساخته‌اند. جیسون موموآ و آلفری وودارد سریال پسا-آخرالزمانی جدید خود به نام «دیدن» (See) را در مورد بازماندگان نسل بشر که قدرت بینایی خود را از دست داده‌اند معرفی کردند. کمیل نانجیانی سریال آنتولوژی خود تحت عنوان «آمریکای کوچک» (Little America) را معرفی کرد.

جی.جی ⁣آبرامز و سارا باریلز از سریال خود به نام «صدای کوچک» (Little Voice) رونمایی کردند، همچنین اپرا وینفری قراردادی چند جانبه با اپل برای ساخت چندین برنامه تلویزیونی امضا کرده است. سرویس استریم اپل تی وی پلاس در پاییز امسال و در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا در دسترس مردم قرار خواهد گرفت. این سرویس استریم بدون تبلیغات بازرگانی خواهد بود و تمامی محتواهای آن قابل دانلود و قابل تماشا به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت است. با این حال، جزئیات بیشتری مثل تاریخ رسمی آغاز به کار و قیمت ماهیانه این سرویس اعلام نشده است.

انتظار می‌رود که امسال شرکت اپل بیش از دو میلیارد دلار روی محتواهای اختصاصی خود سرمایه گذاری کند و از این طریق بتواند شانه به شانه با سرویس‌هایی مثل نت‌فلیکس، هولو و آمازون، رقابت کند. اما این رقابت برای اپل بسیار سخت خواهد بود چرا که نت‌فلکیس قرار است چند میلیارد بیشتر در سال ۲۰۱۹ نسبت به اپل برای تولید محتواهای خود هزینه کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید