سونی پیکچرز به مناسبت نمایش فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» در جشنواره فیلم کن، دومین تریلر از این فیلم را منتشر کرد. این فیلم که نهمین پروژه این فیلمساز مولف است، در مورد جنایت‌های خانواده منسون در سال ۱۹۶۹ است.

 

داستان نهمین فیلم کوئنتین تارانتینو در تابستان سال ۱۹۶۹ و در شهر لس آنجلس جریان دارد. بخشی از تمرکز این فیلم قرار است روی قتل اسرارآمیز شارون تیت که در آن زمان به شکل فجیع و در حالی که هشت ماه و نیم باردار بود و چهار نفر از دوستانش توسط فرقه پیروان چارلز منسون، باشد، اما تمرکز اصلی این فیلم روی یک بازیگر و بدلکار سریال‌های وسترن است که لئوناردو دی کاپریو و برد پیت نقش این دو شخصیت را بر عهده دارند که در همسایگی شارون تیت زندگی می‌کنند.

تمرکز تریلر بیشتر روی ریک دالتون، ستاره سابق مجموعه‌های وسترن و کلیف بوث، بدلکار او است. همچنین در طول تریلر با شخصیت آل پاچینو نیز ملاقات می‌کنیم. در این تریلر اشاره‌ی مستقیمی به فیلم «حرامزاده‌های لعنتی» می‌شود و یکی از فیلم‌های ساختگی شخصیت «ریک دالتون» به نمایش درمی‌آید که او در حال سوزاندن گروهی از مأمورین نازی است.

در این فیلم شاهد قرار گرفتن دوباره برد پیت و دیکاپریو در کنار تارانتینو خواهیم بود، اما اولین فیلمی است که این دو بازیگر بزرگ سینما در کنار هم در یک فیلم بازی می‌کنند. تارانتینو درباره ی این فیلم گفته: «من پنج سال وقت صرف نوشتن این فیلمنامه کرده‌ام و بیشتر عمرم را هم در لس آنجلس گذرانده‌ام. سال ۶۹ هم آنجا بودم. هفت سالم بود. خیلی هیجان‌زده‌ام برای روایت این داستان درباره لس آنجلس و هالیوودی که دیگر وجود خارجی ندارد».

به گفته تارانتینو این اثر بیشترین شباهت را به شاهکاری که در سال ۱۹۹۴ ساخته و اکران کرد، یعنی فیلم «پالپ فیکشن»، دارد. تارانتینو وظیفه کارگردانی و نوشتن فیلمنامه این فیلم را بر عهده دارد. لئوناردو دی کاپریو، برد پیت، مارگو رابی، آل پاچینو، تیموتی اولیفانت، دیمون هریمن، کرت راسل، جیمز مارسدن، بروس درن، تیم راث، مایکل مدسن، دمین لوییس، لوک پری، امیل هرش،‌ داکوتا فانینگ، کلیفتون کالینز جونیور، کیث جفرسون، نیکولاس هموند، از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور دارند.

در نهایت باید بگوییم که این فیلم برای اکران در تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۱۹ (۴ مرداد ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است.

و اما واکنش ها به نهمین فیلم تارانتینو در اولین اکران خود در جشنواره کن فرانسه چه بود؟

• یک تارانتینوی متفکر که سقف “کن” را منفجر می‌کند. «روزی روزگاری در هالیوود» فیلمی بزرگ، گستاخ، مضحک، خیلی طولانی و زمین بازی بزرگی برای فیلمسازش است تا به فرهنگ عامه قدیم شیفتگی بیمارگونه (فتیش) داشته باشد و این انحراف لذت بخش را به هنر فیلمسازی بیاورد.
👁‍🗨 استیو پوند (د رپ)

• «روزی روزگاری در هالیوود» ادای دین تارانتینو به شهر لس آنجلس در دوران پیش از منسون ، مستی سینمای ناب است.
👁‍🗨 استیو پوند (د رپ)

• کمدی سیاه درخشان تارانتینو «روزی روزگاری در هالیوود»، رستگاری پالپ فیکشنی را به کابوس ریچارد منسون می‌برد: حیرت انگیز، هیجان انگیز است، فیلمبرداری جذابی با سه رنگ اصلی نگاتیو از آبی آسمان تا غروب طلایی دارد.
👁‍🗨 پیتر بردشاو (گاردین)

• نوشتن از فیلم تارانتینو بدون لو دادن بسیاری از نقاط قوت داستان چالش برانگیزتر است. «روزی روزگاری در هالیوود» فیلمی است که بیشتر قدرتش را از غافلگیری‌ها بدست می‌آورد. | به گزارش دنیای تصویر
👁‍🗨 جیسون گوربر (اسپلش فیلم)

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید